DERNEK YÖNETİMİ PROJESİ

Şu sıralar bir Dernek Yönetimi yazılım projesi üzerinde çalışıyoruz. Derneklerin (parasal kaynak eksikliği, tam zamanlı çalışan eksikliği, kurumsal hafızanın korunamayışı, tanıtım eksikliği, rekabet edebilme yoksunluğu, yönetme kusurları, resmi işlemleri takip edememe, dernek çevresini ve portföyünü dernek üyeliğine dönüştürememe gibi) tüm zayıflıklarını ve (spontane etkinlik yapabilme, eğlenceli zengin ve sosyal ortam geliştirme, geniş sosyal çevre oluşturma, yardım isteyebilme ve alabilme, gönüllü çalışanlar edinebilme, ihtiyaç duyulma, sosyal devlet ve sosyal topluma katkı sağlama gibi) tüm güçlü yönlerini dikkate almaya çalışıyoruz. Tüm bunlarla beraber teknolojinin en son nimetlerinden sınırında istifade edeceğiz. Yani hem popüler hem işlevsel hem uygun fiyatlı bir ürün göreceksiniz.

Sabredin; çok yakında…

IPHONE-IPAD PROJELERÄ°NÄ°Z Ä°TÄ°NAYLA DESTEKLENÄ°R

Olur da aklınızdan geçen süper bir iPhone-iPad projeniz vardır da fikrinizi hayata geçirecek bir sermayeniz yoktur; artık kimi arayacağınızı biliyorsunuz.

Projeleriniz arasında özellikle uluslar arası baÅŸarısı olup da TR’de örneÄŸi olmayan, yenilikçi teknolojileri kullanan, çoklu katılımcıyı destekleyen projeleri ve en azından ‘bir diÄŸerinin kopyası’ olmayan iÅŸleri tercih ettiÄŸimizi bilmenizi isterim.

Proje sahipleri email üzerinden bizimle iletişime geçebilirler.

ÃœCRETSÄ°Z OFÄ°S Ä°MKANI

Merter’deki ofisimizi paylaşacağımız web/grafik ajansı firma veya web/mobil yazılımcısı firma olmak isteyen yeni girişimlere başlangıç aşamalarında kurumsal lokasyon imkanı sunmak istiyorum. Bu sayede sekreter, telefon-faks-internet vb ofis altyapısı ve kurumsal adrese ücretsiz sahip olabilecekler. Aynı zamanda bizim ücreti karşılığında yaptıracağımız web ve grafik işlerimizi de almış olacaklar.

Bu şekilde çalışmak istememizin bir kaç sebebi var: Hem projelerimizin başarısı adına gerekli gördüğümüz için kendileriyle yakın çalışmak istiyoruz, hem yetenekli insanlara başlangıç desteği sağlamak istiyoruz, hem projelerimizin maliyetlerini düşürebileceğimizi planlıyoruz, hem de belki ileride doğabilecek ortaklıklar için tanışma mahiyetinde bir başlangıç olabileceğini düşünüyoruz.

Ofisimizin ana çalışma alanı yapı sektörü. İnşaat taahüt işleri yapıyoruz. 3 çalışanımız var. Ofisimiz aynı zamanda İnovasyon Kültürü Derneği’ne de ev sahipliği yapıyor. Dernekle ilgili de 1 çalışan var. Bununla beraber 3-4 kişiye kadar olan bir girişime yardımcı olabiliriz. Ofisimiz Merter’de, E5 üzerinde ve tüm toplu taşıma araçlarına çok yakın, panoramik manzarası ve geniş otopark imkanı var. Yetenekli ve düzgün karakterli arkadaşların bana email üzerinden ulaşmalarını rica ediyorum.

NOT 1: Görüşmek isteyenlerde aradığımız asgari vasıf; tam zamanlı çalışanlardan oluşan, kendi başına ayakta durmayı planlayan bir girişim olmasıdır.
NOT 2: Ofis resmi temsili resimdir.

Ä°LGÄ° ALANLARIM

Madem kendi bloguma ‘yine yeni yeniden’ baÅŸlıyorum, o zaman kendimi yine yeni yeniden tanımlayayım istedim.

Ä°lgi alanlarım: Ä°novasyon kültürü (innovation culture), fikirleri gerçeÄŸe dönüştürmek (making ideas happen), crowdsourcing, iÅŸleri halletmek (getting things done), proje yönetimi (project management), sürdürülebilir gelecek (sustainability and sustainable future), kurumsal sosyal sorumluluk (corporate social responsibility), infografikler (infographics), görsel düşünme (visual thinking), vesaire (etc) …